Wizyta na poczcie i w bibliotece, ważna lekcja o bezpieczeństwie …

,, Zbieraj baterie i telefony”
16 października, 2023
W świetlicy nie ma nudy !
16 października, 2023
Pokaż wszystko

Wizyta na poczcie i w bibliotece, ważna lekcja o bezpieczeństwie …

Kl. 1c z wizytą na poczcie. Najpierw wspominanie naszych cudownych wakacji. Później projektowanie własnych pocztówek. Na sam koniec misja POCZTA! 😎 Samodzielne kupienie znaczka, przyklejenie go i wrzucenie do skrzynki, ale to były emocje 😁 Pozostaje nam czekać na odwiedziny listonosza 💌

Jesień jest piękna, ale pamiętamy, że przede wszystkim przyroda przygotowuje się do zimy. Do kl.3b często przez okna zaglądają wiewiórki. Z obserwacji wyszły takie cudeńka 🐿️🌰

Dnia 03.10 w ramach lekcji wychowania fizycznego kl. 4a, 4b i 5b doskonaliły jazdę na rowerach i hulajnogach. Wraz z Panią Magdaleną Pastuszak oraz nauczycielem wychowania fizycznego Panem Wojciechem Urynowiczem przejechały trasę do miasteczka rowerowego w Czyżynach. Następnie w miasteczku Pani Magdalena powtórzyła z uczniami znajomość znaków drogowych, a później uczniowie trenowali jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dziękujemy również mamie Zbigniewa z kl.4a za pomoc przy opiece.

⛔⚠️🚫 Nie tak dawno kl.1b odwiedził wyjątkowy gość, Dziadek naszej Alicji, który przeprowadził dla nas wyjątkowe zajęcia na temat bezpieczeństwa na drodze 🚳🚸⛔

🍇🍉🍊🍓 Pyszne i zdrowe sałatki OOOooowocowe w wykonaniu kl.1b 🍌🍓🍒🥝

Kl.1a odwiedziła bibliotekę publiczną, gdzie odbyła się lekcja dotycząca książek. Uczniowie poznali proces powstawania książki oraz jej elementy. Na koniec stworzyli zakładki.📖

Na podsumowanie wiadomości przyrodniczych kl.2b wykonała w grupach makietę lasu. 🌲🌳🌲

Kl. 2 a w nagrodę za wygraną w Rowerowym Maju, uczestniczyła w warsztatach biologicznych o mrówkach w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. A czy wiecie, że mrówki mogą unieść ciężar nawet 20 razy większy niż same ważą? 🐜

🐠💦W kl.1a poznaliśmy podstawy akwarystyki oraz stworzyliśmy własne akwaria z papieru. 💦🐟

📽🎬 Adaptacja czy ekranizacja? Kl.4b już wie, że „O psie, który jeździł koleją” jest ….. No właśnie! A Wy wiecie? 📽🎬

Uczniowe kl.1c, 2a oraz 2b oglądali „Baśnie Andresena” w Nowohuckim Centrum Kultury❕ Było bajkowo ❤️