Wizyta na poczcie i w bibliotece, ważna lekcja o bezpieczeństwie …
16 października, 2023
DRUKARKA 3D
6 listopada, 2023
Pokaż wszystko

W świetlicy nie ma nudy !

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny „Każdy inny wszyscy równi”
W naszej świetlicy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Osób z Afazją Rozwojową. Afazja to specyficzne zaburzenie, a dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy. Pani Klaudia zorganizowała tematyczną kodowankę. Z tej okazji powstała również gazetka tematyczna, która przybliżyła uczniom i nauczycielom to zagadnienie.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Mali i duzi architekci”
Wczoraj kl.3a pod czujnym okiem pani Klaudii udała się w podróż do Włoch. Wspólnie poznaliśmy znaczenie kolorów znajdujących się na fladze Włoch oraz najważniejsze włoskie zabytki tj. Koloseum, czy Krzywa Wieża. Uczniowie kl.3a wcielili się w małych architektów, a ich zadaniem było zbudowanie poznanych zabytków przy pomocy klocków konstrukcyjnych. Mali architekci zadanie wykonali perfekcyjnie❕🇮🇹

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Paleta barw”
W piątek Pani Klaudia i Pani Sylwia zorganizowały malowanie w plenerze. Wspólnie pobudzaliśmy kreatywność i rozwijaliśmy twórczy potencjał. Tematyka była dowolna co widać na załączonych obrazkach. Malowanie na świeżym powietrzu było wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem, a przy okazji skorzystaliśmy z ostatnich ciepłych dni.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Makaronowy wyścig”
🧶Kl.3b w ramach projektu uczestniczyła w zabawie pełnej „makaronu”. Pod czujnym okiem pani Klaudii uczniowie mieli za zadanie jak najszybciej nawinąć makaron spaghetti z kolorowej włóczki na widelec. Podczas zabawy było dużo śmiechu i uciekającej włóczki!🍝

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Chińskie wachlarze”
Kl.1a z panią Klaudią przygotowała pracę plastyczną – piękne, kolorowe, chińskie wachlarze. Mali artyści sami ozdobili swoje dzieła i pięknie pozowali do wspólnego zdjęcia.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Działamy”
W ramach projektu o tematyce sztuki, pod opieką Pani Sylwii i Pani Klaudii, uczniowie świetlicy zamienili się w prawdziwych artystów, którzy połączyli swoje siły, by stworzyć wspólne dzieło. Zadanie było proste – każdy musiał narysować COŚ co na końcu stało się pięknym rysunkiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy chętnie biorą udział w naszych aktywnościach ❤️

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Zaczytani jesienią”.
W świetlicy p.Klaudia, p.Sylwia i p.Magdalena Z.-T. zorganizowały konkurs fotograficzny pt.”Zaczytani jesienią”. Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu fotografii na której dziecko czyta książkę na jesiennym tle.
Gratulujemy wygranej!
I miejsce: Amelia P. kl.2a
II miejsce: Barbara B. kl.1c
III miejsce: Zuzanna T. kl.2a

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Zabawa Sztuką 2023/2024
„Pocztówkowo”
W poniedziałkowe popołudnie Pani Sylwia zorganizowała dla kl.1a akcję plastyczną „Pocztówkowo”. Zainspirowaliśmy się twórczością Paula Klee, którego obrazy są kolorowe lecz dziwaczne. Finał naszych starań można obserwować poniżej. Pocztówki są już podpisane, a na dniach będziemy je rozdawać.