Samorząd sam w lesie, czyli bieg na orientację
17 października, 2018
Udany występ ucznia klasy 4A na Regionalnym Turnieju Rugby w Bolesławcu
19 października, 2018
Pokaż wszystko

Warsztaty z Polską Akcją Humanitarną

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w dniu 05.10.2018 brali udział w warsztatach „Studnia w Sudanie Południowym” prowadzonych przed edukatora Polskiej Akcji Humanitarnej, oddział w Krakowie – mgr Tadeusza Szczepaniaka. Warsztaty te odbywały się w ramach projektu „Woda jest ważna – działania edukacyjne Polskiej Akcji Humanitarnej”. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Uczniowie w niecodzienny sposób mogli przekonać się o wartości dostępu do wody i trudności z jej zapewnieniem na terenie całego globu, a zwłaszcza w krajach Afrykańskich, jak chociażby wspomniany Sudan. Warsztaty łączyły naukę z zabawą i grą dydaktyczną. Wszyscy byli pod wrażeniem i z pewnością zaangażujemy się w kolejne projekty Polskiej Akcji Humanitarnej.