Zdrowo i wesoło w świetlicy…
18 grudnia, 2023
Świąteczny czas w świetlicy…
18 grudnia, 2023
Pokaż wszystko

Składanie, przyklejanie – czyli świąteczne przygotowania

🧸 Pewnego śnieżnego dnia kl.1b wybrała się do Muzeum Nowej Huty na fantastyczną wystawę pt. „Trzepaki, Reksio, Atari”. Zabawy, zabawki, sprzęt RTV i mnóstwo innych rzeczy z czasów PRL-u – to była bardzo ciekawa lekcja 🎰

Kl.1a uwielbia zabawy plastyczne. ✂️Tym razem wycinaliśmy, kolorowaliśmy, składaliśmy oraz przyklejaliśmy 2 prace związane z naszymi tematami. Najpierw stworzyliśmy kamienicę. Każda z nich ukryła małego psiego 🐕 lokatora. Następnie przygotowaliśmy pyszne kanapki z papieru. 🥪

W naszej szkole pojawiły się naklejki edukacyjne❗ Pomysłodawcą i fundatorem jest Rada Rodziców 🙂

Kl. 1a zainspirowała się lekturą „Cukierku, ty łobuzie!”. 🐱 Stworzyliśmy eleganckie sweterki, których żaden kot nie zniszczy.

Kl. 5b wzięła udział w akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” i zwiedziła Zamek Królewski na Wawelu.

Dnia 01.12 miało miejsce oficjalne rozdanie biletów do kina Kijów za jesienną kampanię rowerową. Nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, którzy podczas października przyjechali 15 i więcej razy do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach i wrotkach. Nagrodzonych zostało 59 osób. Gratulujemy wszystkim aktywnym.

O rety, dwa berety! 🧑‍🎄 Kl. 1a wyruszyła w „Cudowną podróż” z trójką rodzeństwa na poszukiwanie Świętego Mikołaja. Po spektaklu z wielką cierpliwością czekaliśmy na spotkanie z Mikołajem, który każdemu wręczył prezent! 🎁

Uczniowie kl. 1 uczestniczący w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego wreszcie mieli okazję poznać nową dyscyplinę Sportu- Rugby. Najmłodsi uczyli się podawać, łapać piłkę, zdobywać punkty. Następnie poznali zasady bezkontaktowej odmiany – Rugby Tag. Teraz oprócz zbijaka, dwóch ogni, piłki nożnej potrafią grać mecze rugby tag.

W Mikołajki (6.12) Pani Karolina wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała konkurs na obciachowy świąteczny sweterek. Do rywalizacji między sobą stanęły kl.1-3 oraz 4-8. Dla podium przygotowane były nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 🎅🎄
Na podium z kl. 1-3 stanęli:
1) Klara P. 1c
2) Kornelia J. 1a
3) Yevheniia B. 1c
A z kl.4-8
1) Leon P. 5b
2) Olimpia W. 4a
3) Mikołaj O. 4a
Zwycięzcom gratulujemy 🎄☃️

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Spotkanie z pisarzem”
W ramach projektu kl. 3b wraz z Panią Karoliną zaprosiła do siebie pisarkę i autorkę wierszy i opowiadań – Panią Annę Milę. Dzieciaki usłyszały o tym co inspiruje Panią Anię do tworzenia wierszy oraz jak wydaje się własne książeczki z opowiadaniami. Następnie uczniowie zamienili się w autorów wierszy i spróbowali swoich sił w tworzeniu rymów. 📖

🍕 W Mikołajki kl. 1b wyruszyła na warsztaty włoskiej pizzy, którą…. przygotowywaliśmy zupełnie sami ‼️Było pyyysznieee 🍕

Pani Anna Mila i Pani Klaudia Gil zorganizowały konkurs fotograficzny pt.”Ubierz się w książkę”, który był skierowany do uczniów kl.1-8. Dziękujemy za udział i gratulujemy wygranym!
I miejsce – Nikola Z. kl.2a
II miejsce – Ignacy M. kl.1c
III miejsce – Amelia P. kl.2a
Wyróżnienie: Anna T. kl.5b, Zuzanna T. kl.3a, Yevheniia B. kl.1c, Aleksander M. kl.1b

Panie Anita Marzec – Gradzik i Kinga Zielińska podczas dnia otwartego prowadziły kącik sensoryczny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Podczas spotkania rodzice mogli uzyskać różne informacje na temat funkcjonowania szkoły.

Kl.3b również intensywnie przygotowuje się do Świąt. Ubraliśmy choinkę, a do dekoracji klasy zrobiliśmy choinki z puchnących farb. Tak wyglądają po wyjęciu z piekarnika ;))

Spotkanie mikołajkowe.Moc atrakcji, wspólnie spędzone chwile i cudowne wspomnienia… Klasy szóste spędziły niecodzienny dzień w podkrakowskiej Korzkwi. Nie było czasu na nudę! Wzięli m.in. udział w warsztatach z pizzy, spotkali Mikołaja, upiekli kiełbaski na ognisku, nie zabrakło również gier i zabaw terenowych 🎁⛄️❄️