Ślubowanie klas pierwszych
10 października, 2022
Wycieczka do Mszany
11 października, 2022
Pokaż wszystko

Wycieczka do Wrocławia

Wczesnym rankiem, w czwartek (6.10) klasy piąte oraz kilku uczniów z innych klas naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami, wyruszyli na dwudniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska.

Pierwszego dnia zobaczyli Halę Stulecia, grającą fontannę, zwiedzili Ogród Japoński, ZOO i Afrykarium, gdzie na 33 ha mieszka 5 tys. zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków ze wszystkich środowisk i kontynentów, dlatego nie sposób dotrzeć we wszystkie miejsca i obejrzeć wszystkie okazy. Z kolei Afrykarium podzielone jest na 5 stref tematycznych: Morze Czerwone – ponad 60 gatunków kolorowych ryb; Afryka Wschodnia – hipopotamy nilowe, mrówniki oraz najmniejsze antylopy świata; Kanał Mozambicki – żółw zielony, rekiny i płaszczki; Wybrzeże Szkieletów – kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe; Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle i manaty. W dalszej kolejności uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis oraz obejrzeli wystawę. Następnie udali się do hotelu i zjedli pyszną obiadokolację. Kolejnego dnia podziwiali dzieło stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka – Panoramę Racławicką. Ostatnim punktem programu było spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Starego Miasta m.in. Rynek, ratusz, Kamienica pod Złotym Słońcem, kamieniczki Jasia i Małgosi oraz Ostrów Tumski – dzielnica katedralna.

Zmęczeni, ale uśmiechnięci uczniowie późnym popołudniem pożegnali Wrocław i udali się w drogę powrotną do Krakowa.