Dzień Osób Niewidomych
18 listopada, 2022
Co dodaje mi skrzydeł – moja pasja
21 listopada, 2022

Ubierz się w obraz

Miło nam poinformować, iż w naszej szkole odbył się Konkurs pt. Ubierz się w obraz. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogli zgłosić swoje prace do p.Ani, a ich starsi koledzy do p. Anity. Serdecznie gratulujemy wygranym!

🖌️Konkurs Ubierz się w obraz kl.1 -3.🖌️

I miejsca – Wiktoria S. kl.2a inspiracją był obraz „Dama z łasiczką” – Leonardo da Vinci, oraz Amelia P. z kl.1a zainspirowana obrazem „Kobieta po balu” – Roman Casas i Carbó.
II miejsca – Wanda K. kl.1a zainspirowana obrazem „Dziewczyna z perłą” – Jan Vermeer, oraz Jakub P. kl.2b przedstawił obraz „Syn Człowieczy” – Rene Margitte.
III miejsca – Nikola Z. kl.1a, jako „Helenka z wazonem” – Stanisław Wyspiański, oraz Lena G. kl.3a interpretacja własna twórczości Pabla Picasso.

Wyróżnienia otrzymują:
Józef Sz. z kl.1b „Józio Feldman” – Stanisław Wyspiański,
Adrian S. z kl.3b „Stańczyk” – Jan Matejko,
Adrian A. z kl.1a „Portret Mietka” – Stanisław Wyspiański.

🎨Konkurs Ubierz się w obraz kl.4-8 🎨

I miejsce – Alan Ch. kl.5b inspirujac się obrazem „Portret syna artysty z psem” – Piotr Michałowski
II miejsce – Maria Sz. kl.5b inspirując się na obrazach „Dziewczynka gasząca świecę, olej na płótnie” oraz „Dziewczynka ze słonecznikami” – Olga Boznańska
III miejsce – Mateusz J. kl.4b inspirując się obrazem „Autoportret w słomkowym kapeluszu” – Vincent van Gogh