Warsztaty bezpieczna droga do szkoły
15 października, 2018
Samorząd sam w lesie, czyli bieg na orientację
17 października, 2018
Pokaż wszystko

Ślubujemy być dobrymi uczniami!

Ślubuję uczyć się pilnie i być dobrym kolegą.

Wprawdzie w naszej szkole klasy pierwsze i czwarte uczą się od początku do września, ale dopiero dziś nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 103 w Krakowie zostali oficjalnie włączeni w obręb społeczności szkoły. Wszystko za sprawą wyznaczonego na dziś uroczystego ślubowania, które zwieńczone zostało pasowaniem na ucznia.

Wtorkowe popołudnie zostało przeznaczone na tę szczególną uroczystość, na którą zaproszeni zostali specjalnie goście, grono pedagogiczne i rodzice. Nim dokonał się ten ważny dla nowych uczniów rytuał przejścia, pierwszo- i czwartoklasiści zaprezentowali część artystyczną przygotowaną wspólnie przez p. Joannę Konrad, p. Agnieszkę Roch i p. Elżbietę Haniebnik. Składało się na nią recytowanie uczniowskiej poezji oraz wspólne śpiewanie piosenek i ważnych dla naszej tożsamości pieśni, takich jak hymn narodowy oraz hymn szkoły. Gdy nowi uczniowie zaprezentowali już swój młodzieńczy zapał i gotowość zdobywania wiedzy, dyrektor z pełnym przekonaniem rozpoczął pasowanie na ucznia, po którym uczniowie otrzymali pamiątkowe prezenty i legitymacje.

Ślubowanie pierwszo- i czwartoklasistów było też okazją do wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Szkolny wręczył nauczycielom autorskie, personalizowane oraz zakładki, a także indywidualne nagrody dla niektórych nauczycieli. W minionym tygodniu w szkole zostały przeprowadzone wśród uczniów tajne głosowania, na podstawie których zostały przyznane cztery wyróżnienia.

Nagrodzeni nauczyciele:

  • Nauczyciel Kosa – p. Małgorzata Pisarek,

  • Nauczyciel Mistrz – p. Teresa Orczyk,

  • Nauczyciel Przyjaciel – p. Joanna Konrad,

  • Nauczyciel Śmieszek – p. Kamil Gołdowski.

Jesteśmy przekonani, że ten ważny dzień zostanie na długo w pamięciach nas wszystkich.