Konkurs.
Wiwat Maj,Trzeci Maj!
6 maja, 2022

Przed majówką.

Zanim wyruszyliśmy na majówkowe wycieczki i spacery z naszymi najbliższymi, mieliśmy bardzo aktywny tydzień w szkole 🙂 Klasa 4b przygotowała inscenizację ballady Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”.

Uczniowie kl.7 wykonali piękne prace, pokazujące STAMMBAUM, czyli ich drzewo genealogiczne! Twórcom prac serdecznie dziękujemy i gratulujemy kreatywności!

Kl. 6b Światowy Dzień Ziemi i posadziła w klombach przed szkołą bratki zakupione przez Klasową Radę Rodziców.

Klasa 3b wykonała pracę grupową – malowanie wiosennego obrazu ze zmianą stanowisk malarskich, do utworu „Cztery pory roku” – A.Vivaldiego.

W czwartek odbyły się długo wyczekiwane mistrzostwa wyszukiwanek. Na uczniów czekała nieco inna niż dotąd wyszukiwanka. Wszyscy poradzili sobie bezbłędnie, ale musieliśmy wyłonić tych, którzy zrobili to najszybciej. W piątek ogłosiliśmy zwycięzców! Są nimi Lena z kl.2b oraz Natalia z kl.1b. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział.

W piątek kl.1b wybrała się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. To była super wycieczka! Spacerowaliśmy 350 m pod ziemią. Tam uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej „Od kopacza do górnika”. Mieliśmy okazję zamienić się w górników sprzed setek lat. Rozwiązywaliśmy zagadki, szukaliśmy ukrytych narzędzi górniczych, pracowaliśmy kilofem. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki na której będziemy zgłębiać tajemnice nieba