Kangur 2019
22 marca, 2019
Sportowo w pierwszych klasach
24 kwietnia, 2019

Prawa nauczyciela prawami ucznia!

W związku z okresem przedegzaminacyjnym działania Samorządu Uczniowskiego straciły nieco dawny impet. W ramach solidaryzowania się całej społeczności szkolnej postanowiliśmy jednak zorganizować końcem marca akcję plakatową popularyzującą nasze prawa oraz wspierającą grono pedagogiczne przed rozpoczynającym się 8 kwietnia strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty. Zrobiliśmy to z potrzeby serca, ale i w ramach SUPERakcji „Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia”. Chcieliśmy, żeby nasze hasła dotarły do wszystkich członków społeczności szkolnej, dlatego plakaty zawisły na tablicy w holu głównym szkoły.

Jako Samorząd Uczniowski popieramy postulaty nauczycieli. Nauczyciele mają prawa do godziwych zarobków. Belfrzy nie powinni martwić się o to, czy będą w stanie utrzymać swoje rodziny z niskich pensji. Nie powinni także wyrzekać się życia rodzinnego na rzecz żmudnego dorabiania na korepetycjach po godzinach pracy w szkole. Jako uczniowie doskonale wiemy, że nauczyciele są dla nas dostępni więcej niż 18 godzin w tygodniu! Przygotowania wszystkich akcji i imprez, wszystkie interwencje w sprawie agresji psychicznej i słownej bądź niesprawiedliwego traktowania, myślenie o nas podczas przygotowania interesujących materiałów do lekcji… Oj, dużo tego!

Szczęśliwy i wypoczęty nauczyciel to podstawa do respektowania naszych praw!

Mamy nadzieję, że prowadzone przez związki zawodowe rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej doprowadzą do szybkiego porozumienia, a egzaminy odbędą się normalnym trybem. Rozumiemy jednak nauczycieli, którzy musieli zagrozić drastycznym krokiem, żeby ich głos stał się słyszalny.