Integracja po zawodach
2 października, 2018
Zarząd Samorządu Uczniowskiego wybrany!
5 października, 2018
Pokaż wszystko

Południe przedwyborcze w naszej szkole!

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego już w najbliższy czwartek. Jako zwieńczenie kampanii wyborczych startujących kandydatów odbyło się w naszej szkole południe przedwyborcze, podczas którego przyszli działacze samorządowi mogli zaprezentować się przed uczniami i gronem pedagogicznym.

Pierwszym punktem uroczystości było objaśnienie zgromadzonym zasad ordynacji wyborczej. Uczniowie młodszych klas mieli okazję dowiedzieć się, co to oznacza, że demokratyczne wybory są powszechne, równe, tajne i bezpośrednie. Dla gimnazjalistów była to idealna okazja do praktycznego utrwalenia informacji z Wiedzy o społeczeństwie.

Drugą częścią południa przedwyborczego była prezentacja komitetów wyborczych. Sztaby wyborcze oraz kandydaci mieli dokładnie dwie i pół minuty na zaprezentowanie swojego ugrupowania i przemówienie do zebranych. Na forum szkoły zaprezentowały się trzy ugrupowania: AntiZ Industries Adriana Gościeja, Tęczowe Jednorożce Weroniki Woźniczki oraz KWW Wiktorii Jamrozik.

Najbardziej emocjonującą częścią całej imprezy była debata kandydatów na przewodniczącego szkoły. Jej pierwszą częścią było odpowiadanie na pytania zadawane przez prowadzącego debatę, opiekuna Samorządu Szkolnego, mgra Kamila Gołdowskiego. Prowadzący kolejno zapytał kandydatów o: ich motywacje do startu w wyborach, plan na szkołę, dotychczasowe zasługi dla szkoły, wizję współpracy z najmłodszymi klasami oraz plan imprez związanych z udziałem szkoły w Samorządowej Lidze Mistrzów. Drugą częścią debaty były pytania zadawane sobie nawzajem przez kandydatów. Na zaprezentowanie odpowiedzi na poszczególne pytania kandydaci mieli ściśle wyznaczony czas, którego musieli bezwzględnie pilnować.

Południe wyborcze było idealną okazją do tego, by uczniowie szkoły poznali swych potencjalnych reprezentantów. Mamy nadzieję, że impreza przełoży się na to, że w dniu jutrzejszym przy urnie wyborczej będą podejmowane wyłącznie świadome wybory.

Kandydaci na przewodniczącego:

– Gościej Adrian (sztab wyborczy: J. Przeniosło, A. Bebak, D. Borowiec)

– Woźniczka Weronika (sztab wyborczy: M. Pawłowska, M. Khoma, O. Kędroń, K. Hanusiak).

 

Kandydaci na wiceprzewodniczącego z klas młodszych:

– Wiktoria Jamrozik (sztab wyborczy: J. Kryza, M. Ziemnicki).

Z braku innych kandydatów na wiceprzewodniczącego z klas młodszych odbędzie się wyłącznie głosowanie nad wotum zaufania dla Wiktorii Jamrozik.

 

Zdjęcia: K. Gołdowski, W. Urynowicz, C. Rupa.