Kiermasz Wielkanocny
23 marca, 2023
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
28 marca, 2023
Pokaż wszystko

Podsumowanie tygodnia…

Ten tydzień był bardzo pracowity, wiele się u nas działo!
Kl. 2b podczas zajęć plastycznych z p. Anetą, przywoływali wiosnę i delektowali się pierwszymi wiosennymi promieniami słońca.
Kl.1b przygotowała samodzielnie sałatki owocowe było pysznie, zdrowo, kolorowo.

Uczniom kl.1a mama Maksymiliana przybliżyła zawód położnej. Wiemy już co zrobić, aby dobrze zaopiekować się maluszkiem, jak prawidłowo myć ręce oraz jak zbadać bicie naszego serca, a także nasz puls🫀. Świetna nauka poprzez zabawę❕

Idąc śladami „Pana Tadeusza” kl. 3a zatańczyła wspólnie poloneza. Czy jesteśmy już przygotowani do studniówki? Nie❕ Jednak dobrze bawimy się poznając tajniki jednego z najstarszych tańców polskich.

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa z tej okazji kl. 5 b uczestniczyła w warsztatach na temat zespołu Downa. Poruszany był temat tego jak wyobrażamy sobie osoby z zespołem Downa, czym się charakteryzuje to zaburzenie itp.

Kl.3b świętowała pierwszy dzień wiosny, wykonując wiosenne obrazki i brała udział w Kiermaszu charytatywnym. Nasi uczniowie spisali się jako sprzedawcy.

W poniedziałek 20.03 uczniowie kl.1a i kl.1b wraz z wychowawczyniami malowali koszulki z okazji zbliżającej się kampanii Rowerowy Maj. Farbki i pisaki zostały zasponsorowane przez Miasto Kraków z projektu STARS Rowerem do Szkoły. Powstały naprawdę piękne projekty! Gratulujemy! Przypominamy również o konkursie fotograficznym – ogłoszenie na librusie.

W środę 22.03 w kl.1a i kl.1b odbyły się zajecia plastyczne „Mój wymarzony rower – malowanie rowerów na przykładzie modeli z prezentacji” z Doradcą Miejskim projektu STARS Rowerem do Szkoły Panią Magdaleną Pastuszak.

W czwartek 23.03 uczniowie kl.8 wraz z wychowawcą z okazji pierwszych dni wiosny i Dnia Wagarowicza udali się do Fun Parku. Po dwóch grach w Paintball laserowy zwyciężyła drużyna zielonych. Następnie uczniowie mieli okazję skorzystać z automatów, a także pokonać labirynt luster.