„Niepodległa” w obiektywie
20 listopada, 2018
Wycieczka kl. IVa – część 1
26 listopada, 2018
Pokaż wszystko

Nowa Huta we wspomnieniach Pana Edwarda Nowaka

Na zaproszenie Samorządu Szkolnego w ramach SUPERakcji patriotycznej (organizowanej w ramach Samorządowej Ligi Mistrzów) do naszej szkoły przybył dziś specjalny gość – Pan Edward Nowak, były działacz nowohuckiej „Solidarności”, który w lekcji „żywej historii” opowiedział naszym uczniom m. in. o czasach strajku robotniczego w ówczesnej Hucie im. Lenina i grozie stanu wojennego. Dzięki wspomnieniom lokalnego działacza społecznego uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądało życie w Nowej Hucie w początkach lat 80. XX wieku. Była to świetna okazja do poznania historii naszej małej ojczyzny oraz uświadomienia sobie, jak ważnymi wartościami w życiu codziennym są wolność i solidarność. Podczas spotkania z p. Edwardem Nowakiem nie zabrakło czasu na zadawanie pytań ze strony publiczności, która była wielce zaintrygowana bogatym życiorysem naszego gościa. Było to bardzo pouczające spotkanie i okazja do wymiany cennych międzypokoleniowych doświadczeń. Bardzo dziękujemy Panu Edwardowi za przyjęcie naszego zaproszenia.