Nowe koszulki dla reprezentacji szkoły
8 marca, 2019
Zajęcia sportowe dla prywatnego przedszkola muzyczno-językowego
22 marca, 2019
Pokaż wszystko

Noc Matematyki

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” (R. Bacon)

W związku z Dniem Liczby π w naszej szkole odbyła się Noc Matematyki, podczas której gimnazjaliści i uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej mieli okazję rozwinąć swój stan wiedzy o królowej nauk.

Pierwszym punktem Nocy Matematyki były wykłady przeprowadzone przez ekspertów w dziedzinie nauk ścisłych. Po zdobyciu porcji wiedzy teoretycznej uczniowie mieli okazję wykazać się praktycznymi umiejętnościami matematycznymi, które przydają się również w innych dziedzinach nauki (informatyka, biologia i nawet plastyka). Po części praktycznej uczniowie mieli szansę na odprężenie umysłu przy zabawie karaoke i zajęciach sportowych. Noc Matematyki zakończył pokaz filmów edukacyjnych.

PROGRAM IMPREZY:

  • 20:00-20:35 wykład p. dr. inż. Adama Ciszkiewicza (absolwenta naszej szkoły) na temat sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i drzewek decyzyjnych,
  • 20:45-21:20 elementy robotyki (zajęcia prowadzone przez szkołę Planeta Robotów) ,
  • 21:30-0:30 warsztaty matematyczne (zastosowanie matematyki w różnych dziedzinach nauki),
  • 00:40-03:40 zabawa karaoke i zajęcia sportowe (dla odprężenia umysłu),
  • 03:50-06:00 seans filmów edukacyjnych.

GALERIA Z PRZEBIEGU WYDARZENIA: