Międzypokoleniowo i świątecznie w domu pomocy społecznej

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
19 grudnia, 2018
III Konferencja Naukowa z cyklu „Edukacja do późnej dorosłości”
21 grudnia, 2018
Pokaż wszystko

Międzypokoleniowo i świątecznie w domu pomocy społecznej

W dniu 14 grudnia 2018 roku Uczniowie dwóch szkół krakowskich- Szkoły Podstawowej Nr 103 im. K.I. Gałczyńskiego oraz XVI Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego – w ramach działań międzypokoleniowych udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w Krakowie, gdzie pomagali mieszkańcom oraz personelowi przy obowiązkach przedświątecznych. Uczniowie w praktyczny sposób mogli przekonać się jak wygląda codzienna praca z osobami starszymi przewlekle somatycznie chorymi. Swoją wzorową postawą zadziwili personel. Okazali się wspaniałymi opiekunami dla seniorów, ale i towarzyszami do rozmów. Nie zabrakło wspólnych pogawędek, uścisków, uśmiechów. Swoją postawą sprawili, że szara codzienność nabrała blasku. Sam uśmiech tych schorowanych ludzi jest dowodem na posiadaną przez Uczniów wrażliwość i empatię. Z pewnością nie jest to koniec działań międzypokoleniowych w tych szkołach. Potencjał Uczniów będzie wykorzystywany w przyszłości. Jako opiekun dziękuję Uczniom za ich wielkie serce i zaangażowanie – Adrian Biela