Wesołych Świąt
22 grudnia, 2023
Rozgrzewająca herbata, quiz wiedzy i weneckie maski…
31 stycznia, 2024
Pokaż wszystko

Krokodyle do boju, zimowe inspiracje i Dzień Patrona!

Dnia 09.12 uczniowie Naszej Szkoły trenujący w Klubie Sportowym Krakodyle Kraków brali udział w Rugbowych Mikołajkach na hali kompleksu sportowego w Czyżynach. Zawodnicy mikrusa U9, mini żaka U11 i U12 żaka podzieleni na trzy drużyny rozegrali mecze sparingowe rugby touch (tzw. paryżanka). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe proporczyki i paczki mikołajkowe.

Dnia 09.12 na wielofunkcyjnej hali sportowej w Czyżynach został rozegrany również towarzyski mecz Rugby Touch Rodzice kontra Dzieci. Zwyciężyli rodzice, ale trener Wojciech Urynowicz zapowiedział już mecz rewanżowy na Festynie Szkolnym. Brawo dla wszystkich za wspaniałą aktywną zabawę w mikołajkowym klimacie.

Dnia 15.12 Pan Wojciech Urynowicz zorganizował w Naszej Szkole Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej. W sportowych zmaganiach zmierzyła się Szkoła Podstawowa w Prusach, Szkoła Podstawowa nr 126 ( dwa składy) oraz my jako gospodarze (dwa składy). Rozgrywki odbywały się w formule każdy z każdym po dwa stety spotkanie. Głównym założeniem była możliwość gry i sprawdzenie się z innymi drużynami. Nasze oba składy zagrały bardzo ładne spotkania. Należy podkreślić, że w składzie starszych grali również bardzo utalentowani uczniowie kl.5-6. Natomiast w drugim składzie grali wyłącznie uczniowie kl. 5-6, a nawet jeden uczeń kl. 4. Pomimo tej różnicy wieku uczniowie potrafili wygrywać sety, a także utrzymywać długie przewagi. Pomiędzy meczami choreografię przedstawiła grupą cheerleaderek z klasy 5b. Uczennice przygotowały dwa układy, które zagrzewały do walki na boisku. Każda szkoła otrzymała na zakończenie puchar zasponsorowany przez KSOS. Trener Wojciech Urynowicz jest zadowolony z podopiecznych, którzy w ten sposób podsumowali tegoroczne zajęcia Sportu Klubu – WF z AWF Piłka siatkowa. Już niebawem kolejna edycja zajęć w Naszej Szkole.

Rezultat sesji zdjęciowej w kl. 2a i 2b oraz 1c 📸

Dnia 21.12 na dużej sali gimnastycznej Pan Wojciech Urynowicz wręczył legitymacje oraz koszulki uczniom, którzy pozytywnie zaliczyli Kurs na Młodzieżowego Organizatora Sportu realizowany w Naszej Szkole. Był to kolejny program Ministerialny realizowany przy współpracy Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. 12 dziewcząt i jeden chłopiec zaliczyli pozytywnie egzamin teoretyczny i praktyczny. Gratulujemy. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i nowo nabyte uprawnienia dodadzą zapału do pracy podczas wydarzeń sportowych w Naszej Szkole.

Omówienie lektury pt:„Calineczka”. W takich kwiatach mogła urodzić się nasza bohaterka 🌺

Kl.1a zainspirowała się pogodą za oknem i stworzyła własne krajobrazy zimowe używając pasteli. ❄️❄️

Karnawałowy zawrót głowy🎆 Praca kl.2a🙂

Kl.1a intensywnie pracuje na lekcjach. Tym razem ćwiczyliśmy odczytywanie oraz zapisywanie godzin. ⏰ Dodatkowo, omówiliśmy złożoną pracę zegarmistrza oraz historię zegarów.

Zimowe inspiracje kl. 2a ❄️

Dzień Babci i Dziadka to jeden z ważniejszych świąt w kalendarzu. Klasy trzecie zaprosiły swoich ukochanych członków rodziny na przedstawienie Jasełek. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Rady Dzielnicy. 🎄

Szkolny Turniej Piłki Nożnej dobiegł końca.
I miejsce 5b
II miejsce 6a
III miejsce 6b
Gratulacje dla wszystkich klas biorąc udział. Wręczenie nagród już wkrótce 🙂

Kl.3b w Muzeum Światła WOMAI. To było super. Podobało nam się wszystko. Sami zobaczcie.

Laureatki III Szkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej:
Miejsce I: Zuzanna T. klasa 3a, Wiktoria S. klasa 3 a
Miejsce II: Katarzyna K. i Lila O. klasa 6b
Gratulujemy!

🍿🍿🍿 Kl. 1b bardzo uroczycie obchodziła Dzień Popcornu 🥳🤩🥳

24 stycznia nasza szkoła obchodziła wielkie święto – Dzień Patrona. Kl. 4a oraz 4b przygotowały z tej okazji uroczysty apel, podczas którego zapoznali nas z życiem oraz twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Omówienie lektury pt: „Zaczarowana zagroda”. Iglo z kostek cukru❄️kl. 2a ❄️

Podczas zajęć dodatkowych uczennica kl.1b pod czujnym okiem Pani Anity Marzec-Gradzik zaadresowała pocztówkę, którą wsparła akcje pt.: ,,360 kartek z okazji 30-lecia Zespołu Szkół w Kamionce”.

Muzeum Etnograficzne to magiczne miejsce. Mieliśmy okazję poznać życie, stroje i narzędzia ludzi sprzed wielu , wielu lat. Niesamowite było to, że mogliśmy wejść do krakowskiej, czy góralskiej chaty, zobaczyć ich wnętrza i poczuć się jakbyśmy cofnęli się mnóstwo lat do tyłu.

Kl. 2b pracując w grupach utrwalała wiadomości o Układzie Słonecznym, które później przedstawiła na zajęciach komputerowych wykorzystując swoje umiejętności w programach graficznych.

🍿🎞 „Akademia Pana Kleksa” to wyjątkowy film, obowiązkowy dla każdego młodego człowieka🙃 I popcorn do tego 😅📹🍿.

Podsumowaniem lektury pt.”Calineczka” w kl. 2b odbyły się zajęcia plastyczne „Mała dziewczynka w skorupce orzecha włoskiego.”