Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
8 marca, 2022
Dzień kolorowej skarpetki.
17 marca, 2022

Pracowity tydzień!

Miniony tydzień w naszej szkole był bardzo pracowity i wiele nas nauczył!

W klasie 1b uczniowie zbudowali swój własny wulkan z masy solnej. Przy budowie i dekorowaniu modelu bawili się doskonale. Pod czujnym okiem pani wychowawczyni doprowadzili do wybuchu wulkanu! 🙂 Klasa 3b wykonała wspólny plakat pt. „Szlakiem Polskich Zabytków z listy UNESCO”.

Chociaż za oknem nadal zimno, świetlica szykuje się na nadejście wiosny. Dla umilenia czasu i upiększenia szkolnego korytarza kl. 1b i 2b przygotowały wiosenne drzewa. Teraz pięknie ozdabiają ścianę na pierwszym piętrze!

Panie ze świetlicy wyłoniły zwycięzców konkursu ortograficznego. Miło nam poinformować, że mistrzami ortografii są Zuzanna T. z kl. 1a, Przemysław B. z kl. 1b, Jan E. z kl. 2a, Filip W. z kl. 2b, Zuzanna S. z kl. 3a Sebastian K. z kl. 3b.

Dnia 9 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu filatelistycznego na projekt kartki pocztowej Boże Narodzenie 2021.Dyrektor Szkoły, mgr Jacek Sendra, w towarzystwie Pani wicedyrektor Agnieszki Roch, zaproszonych gości: koordynatora ds. filatelistyki Poczty Polskiej S.A. – Pani Bogusławy Konieczny, Prezesa Ogólnopolskiego Klubu Filatelistycznego Cracoviana – dr inż. Jerzego Dudy, wręczył wszystkim dzieciom, które nadesłały swoje projekty, dyplomy i nagrody. Po krótkiej uroczystości odbyła się prelekcja dla sympatyków filatelistyki wygłoszona przez zaproszonych gości. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! 😃

Na koniec mamy dla Państwa newsa 😉 26 lutego br. Stanisław Bierowiec uczeń klasy 6A wziął udział w inauguracji tegorocznego Biegu Piastów- KGHM rodzinnej 12. Dystans 12 km uczeń pokonał w czasie 1h 31 min. I choć nie jest to szkolna, a prywatna inicjatywa, cieszymy się, że nasi uczniowie aktywnie spędzają swój wolny czas i dzielą się z nami swoimi sukcesami. Mamy nadzieję, że aktywność sportowa i imponujący wynik Staszka będzie inspiracją dla pozostałych uczniów.