Dzień Chłopaka
6 października, 2023
Piasek Pustyni i W magicznym świecie dźwięków
6 października, 2023
Pokaż wszystko

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek kl.1-3 obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zorganizowany przez Panią Agnieszkę K. i Panią Asię W.

Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką święta wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin pisarki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W rolę czytających wcielili się uczniowie klas drugich, ale nie zabrakło niespodzianek. Pani Ania zaprezentowała wszystkim napisany przez siebie wiersz.

Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta jest idealną okazją do budowania więzi i spędzania wspólnego czasu dzieci z dorosłymi – nauczycielami, rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości.

Zachęcamy do czytania dzieciom na głos.