Listopad w naszej szkole…
18 grudnia, 2023
Składanie, przyklejanie – czyli świąteczne przygotowania
18 grudnia, 2023
Pokaż wszystko

Zdrowo i wesoło w świetlicy…

Za nami Dzień Zdrowego Śniadania, zorganizowanego przez Panią Sylwię. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu wszyscy mamy siłę, by jakoś funkcjonować w szkole czy pracy. Dziękujemy dzieciakom, które chętnie pochłonęły ogromne ilości winogron, bananów, jogurtów i kanapeczek.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ” Gramy zmysłami” 2023/2024 (edycja III)
W listopadzie przyszedł czas na masy plastyczne w ramach projektu „Gramy zmysłami”. Pani Klaudia wraz z Panią Sylwią oraz klasami 1a i 3b dostarczyły uczniom rozrywki w postaci przepisów na masy sensoryczne. W każdej z czterech grup, do przygotowania były różne masy: chmurkolina, piankolina, zielona ciecz oraz piasek kinetyczny. Zabawy sensoryczne wspomagają prawidłowy rozwój układu nerwowego oraz funkcji motorycznych. Stymulują percepcję wzrokową, słuchową i dotykową. Zabawy prowadzone w grupie są świetnym sposobem na naukę komunikacji, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej. Najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy jest się cały brudny 🥳🗑️

W światowy dzień walki z cukrzycą (14.11) kl. 3b wraz z panią Karoliną wykonała prace plastyczne dotyczące zdrowego żywienia. Uczniowie przygotowali swoje drugie śniadanie w formie papierowej.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Sny Andersena”
W ramach projektu Pani Klaudia Gil i Pani Joanna Wojtaszek zorganizowały konkurs plastyczny pt. Sny Andersena. Zadaniem uczniów uczęszczających do świetlicy było wybranie baśni H.CH.Andersena i wykonanie do niej ilustracji.
Gratulujemy wygranym!
I miejsce – Zuzanna T. kl.3a
II miejsce – Ignacy M. kl.1b
III miejsce – Nikola L. kl.2a, Kornelia J. kl.1a

W świetlicy obchodziliśmy dzień po belgijsku. P. Klaudia, p. Sylwia i p. Magda zamieniły się w cukierników i przygotowały dla swoich klas gofry w smerfowym stylu. Podczas degustacji, oglądaliśmy wspólnie stare odcinki Smerfów. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które z tej okazji ubrały się w niebieskie kolory. 🩵💙

Mamy nadzieję, że wszyscy pamiętają pierwsze zajęcia z drukarką 3d, dzięki której powstał pokemon squirtle. W tym miesiącu w świetlicy odbył się konkurs, którego nagrodą była m.in wygenerowana postać pokemona. Zadaniem dzieci było stworzenie własnego, niepowtarzalnego pokemona. Wygrała Ania T. z kl.5b!

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny ” Każdy inny – wszyscy równi „
„Dzień bez mówienia”
W ramach projektu Pani Klaudia zorganizowała w kl.3a i kl.3b dzień bez mówienia. Po ustaleniu z dziećmi przez 10 minut co pół godziny nic nie mówiliśmy.🙊 Podczas 10 minutowej ciszy mogliśmy się porozumiewać w inny sposób niż mowa. Dzieci pisały do siebie liściki, rysowały i pokazywały jak podczas zabawy w kalambury! To było ciekawe doświadczenie, które dla niektórych okazało się trudne. Ciężko wytrzymać, bez mówienia 😊

Wielkimi krokami zbliżamy się do Międzynarodowego Dnia Życzliwości. Z tej okazji p. Sylwia odwiedziła kl. 3a z którą porozmawiała o życzliwości. Uczniowie opowiadali o skojarzeniach związanych z tym słowem, a także dlaczego warto być życzliwym. Na koniec p. Sylwia obdarowała dzieci dobrym słowem. 🥰

W Światowy Dzień Życzliwości (21.11) kl. 3b wraz z Panią Karoliną obdarowała się życzliwością w postaci komplementów spisanych na kartkach. Ten miły gest jeszcze bardziej umocnił więzi w klasie 🙂

Dziękujemy p. Sylwii za przeprowadzenie Plebiscytu Życzliwości. Przed Państwem Miss i Mister: Zuzia z kl 1a i Gordey z kl.2b.