Emocje, poszukiwacze barw i poznawanie nowych kultur…
6 listopada, 2023
Zdrowo i wesoło w świetlicy…
18 grudnia, 2023
Pokaż wszystko

Listopad w naszej szkole…

W kl.1a poznajemy świat zwierząt. Obejrzeliśmy krótki film przyrodniczy o jeżach i ich codziennym życiu. Następnie zrobiliśmy pracę plastyczną tworząc kolorowe jeże. 🦔🦔

„Pracownia Muzeum Witrażu w Krakowie wywarła na nas ogromne wrażenie!”- tak twierdzą uczniowie klas szóstych, którzy pod opieką wychowawców, 31 października zwiedzili prawdopodobnie najlepsze żywe muzeum w Polsce… Dobro kultury o ogromnych walorach, które niewątpliwie warto zobaczyć, co ciekawe przewodnikami są sami witrażyści, którzy prowadzą również warsztaty dla zorganizowanych grup. Pracownia działa nieprzerwalnie od 1902 r., właśnie tam Wyspiański i Mehoffer szlifowali swoje artystyczne wizje!💎🎨☀️

🦔🍂Jesienny spacer kl.1b 🍁🐿

Urocze jesienne grzybki z wytłoczek, wykonane przez kl.1c 🍄🍄🍄

Dnia 20.10 uczennice realizujące projekt OK.Ruch brały udział w grze terenowej ulicami Nowej Huty. 🥇 miejsce zajęła drużyna: Zuzanna W., Maja L. i Gabrysia K. z klasy VIa. Natomiast na 🥈 uplasowała się drużyna: Wiktoria G. klasa VIa, Amelia K. i Anna F. z VIIIb. Organizator Pan Wojciech Urynowicz nagrodził dyplomami i nagrodami rzeczowymi najlepsze drużyny.

Kl.4a uczestniczyła w warsztatach oraz zwiedzała wystawę interaktywną w Collegium Maius. Dzięki wygranej w Rowerowym Maju 2023 uczniowie, z przewodnikiem zwiedzili również stadion Cracovii.

Serdecznie dziękujemy mamie Wandy z kl. 2a za zaproszenie do pracowni malarskiej 🙂 Wiemy teraz czym zajmował się Stanisław Wyspiański oraz co to jest ornament. Sami również tworzyliśmy swoje ornamenty i tak jak artysta czerpaliśmy z natury. Do pracy zostały wykorzystane liście 🙂

Dnia 10.11 w Naszej Szkole odbyły się Akademie z Okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości zostały przygotowane przez kl.8b z wychowawcą Panem Tadeuszem Urynowiczem. Przy współpracy chóru szkolnego z Panią Elżbietę Haniebnik, oraz dziewczynek z kl. 2a przygotowane przez wychowawcę Panią Annę Milę.

Dnia 11.11 reprezentacja Naszej Szkoły kl. 4 i młodsze wystartowała w Turnieju Piłki Nożnej z Okazji Święta Niepodległości. 🇵🇱🇵🇱Pomimo mocno okrojonego składu ze względu na panującą grypę wystawiliśmy mocny skład, który zajął 🥉 miejsce w swojej grupie. Niestety straciliśmy szansę awansu po remisowym meczu 1:1 w którym do 11 minuty nasz zespół prowadził. Podopieczni trenera Wojciecha Urynowicza pokazali charakter, dobrą grę, a także ogromny progres jaki zrobili od zmagań wiosennych. Życzymy dalszego rozwoju sportowego ⚽️

Dnia 12.11 działający przy Naszej Szkole Klub Sportowy Krakodyle Kraków zorganizował Międzyszkolną Rywalizację w Rugby z Okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Inicjatorami takiego sposobu uczczenia rocznicy byli trener Wojciech Urynowcz i trener Tomasz Frań (SP Prusy). Wydarzenie odbywało się na boisku trawiastym na obiekcie com-com zone i poprzedzone zostało wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Nasi uczniowie mierzyli się ze Szkołą Podstawową w Prusach w formule Rugby Tag 2 x 10 minut. Następnie trenerzy wymieszali składy i rozpoczął się mecz kontaktowy 2 x 10 minut. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Lubimy lektury”
W ramach projektu Pani Anna Mila kl.3a wykonała zadanie pt. „Lubimy lektury”. Zajęcia z wykorzystaniem metody aktywizującej. Podsumowanie lektury „ Pamiętniki Czarnego Noska” J.Porazińskiej. Lektura na wieszaku 📚

14 listopada obchodziliśmy 75 urodziny króla Karola III. Nasze kartki urodzinowe przygotowane przez kl.4a, kl.4b, kl.5a i kl.5b w piątek dotarły do Anglii 🇬🇧

Podczas godziny wychowawczej i zastępstwa w świetlicy Pani Anita Marzec-Gradzik przeprowadziła warsztaty w ramach projektu, którego celem było zaprezentowanie jak radzi sobie osoba niewidoma w codziennym funkcjonowaniu. Uczniowie mogli przelewać wodę, przesypywać różne produkty oraz próbować owoców.

W poniedziałkowe popołudnie odbył się ,,Wieczór filmowy”, który zorganizowały Pani Anita, Kinga i Klaudia dla kl. 4-8. Celem spotkania była integracja uczniów oraz ukazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego.

Dnia 14.11 uczniowie kl. 4a na lekcji techniki wykonywali PANA STOP.

II EDYCJA KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ pt. ” Polskie Drogi ku Wolności” ZA NAMI 🇵🇱
W poniedziałek 13 listopada odbyła się II edycja konkursu. Podobnie jak w pierwszej uczniowie wykazali się odpowiednim przygotowaniem wokalnym i wizualnym. Jury w którego skład weszli Pan Dyrektor Jacek Sendra, Pani Elżbieta Haniebnik – nauczyciel muzyki, oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pan Jarosław Kaniewski, obradowało długo, ale wynik był jak najbardziej sprawiedliwy.
I miejsce Wiktoria S. kl.3a, oraz Barbara B. kl. 1c
II miejsce Zuzanna T. kl.3a
III miejsce Anna T. kl.5b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy❕❗

🎭🎉📹 „Wścibscy” z 1b w Teatrze Groteska a następnie wizyta w cukierni 🧁🥧🍩

Dziękujemy Małopolska Izba Rzemiosła I Przedsiębiorczości za możliwość uczestnictwa w warsztatach zawodoznawczych.🙂 Byliśmy w gospodarstwie agroturystycznym Kozi Stok w którym czekało na nas wiele atrakcji takich jak: wyrób własnego sera, zwiedzanie domków na drzewie, wizyta w wiejskiej zagrodzie oraz karmienie zwierząt, a także pyszny poczęstunek.

W piątek odbyła się I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Zwierzęta w poezji”.
I miejsce w klasach pierwszych zajęła Alicja W. kl.1b
II miejsce Jerzy F. kl.1c
III miejsce Yevheniia B. kl. 1c
wyróżnienie zdobyła Hania D. kl. 1b,
w klasach drugich
I miejsce Amelka P. kl. 2a
II miejsce Michał M. kl. 2b
III miejsce Ignacy S. kl. 2b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok.

📸 Fotorelacja kl. 1b z wycieczki na ranczo 📸

18 listopada odbył się X memoriał Szachowy im. Andrzeja Janika. Nasi uczniowie w kategorii C kl.4-8 na prawie 40 uczestników zajęli 29, 10 i 6 miejsce. W kategorii kl. 1-3 30 miejsce. Brawa dla nich ♟️

🎄🎁🎀 W kl.1b ❄️2 godziny pisania i ozdabiania listu; ❄️1 godzina adresowania koperty; ❄️1 godzina na wyjście na pocztę; przeżywanie i doświadczanie BEZCENNE 🤩 A Wy już napisaliście list do Świętego Mikołaja? 🎀🎁🎄

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Kocham,Lubię,Szanuję”
Kl. 2b realizowała projekt „Nie ma dzieci, są ludzie” w ramach obchodu Światowego Dnia Praw Dziecka – 20 listopada. Uczniowie pracowali w grupach, zapoznali się z Konwencją Praw Dziecka, poznali postać Jana Korczaka oraz organizację UNICEF. Dzieci w tym dniu ubrały się w kolor niebieski.

Kl.1a już w klimacie świątecznym przygotowuje się do wizyty Świętego Mikołaja. 🎅 Uzupełniliśmy listy o ocenę zachowania (które zawsze było SuperHiperExtra) oraz kilka zestawów lego 😉

Dnia 22.11 Naszą Szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Kolorowego. Przedszkolaki pod okiem Pana Wojciecha Urynowicza odbyły swój pierwszy wf. Zajęcia sportowe sprawiły wiele radości. Na koniec Pani pedagog Monika Warszawska wręczyła uczestnikom książeczki. Zapraszamy kolejnych przedszkolaków do odwiedzenia Naszej Szkoły.

🐨🐻🐼 Dzień Misia w kl.1b obfitował w ogrom wrażeń 🤩 Były ukochane pluszaki, praca plastyczna, seans z Misiem Uszatkiem oraz niespodzianka – niebieskie, pluszowe misie dla każdego‼️ Bardzo dziękujemy Mamie Adasia 😘 – są prześliczne 🐨🐻🐼

Coraz bliżej ❗🎄Święta Wszyscy uczniowie kl. 3b mają już swoje unikatowe, wykonane samodzielnie bombki na choinkę. A przy okazji dowiedzieliśmy się jak powstają szklane, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. ❄️

Kl.5b wybrała się na Show szalonych naukowców w Kinie Kijów, obiad na mieście i spacer po Rynku.

Przedstawiamy efekty sesji zdjęciowej w kl.5b 📸 Wyszło świetnie ❕

W dniu 29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla kl. 1-3 przygotowana przez panie: Annę Milę oraz Agnieszkę Kaźmierczak. Były zabawy, tańce, konkursy oraz wróżby.🔮