Nowohucki Przejazd Rowerowy
31 marca, 2023
Uwaga, uwaga!
4 kwietnia, 2023
Pokaż wszystko

Kolejny tydzień za nami!

W piątek (24.03) kl.4b i kl.3a wybrały się na wycieczkę do Nowego Wiśnicza. Zwiedzali ogromny, renesansowy zamek wzniesiony w 2 połowie XIV wieku oraz przeobrazili się w alchemików i pod czujnym okiem mnicha samodzielnie stworzyli perfumy. Wycieczkę zwieńczyła wirtualna podróż za pomocą gogli vr, które pozwoliły uczniom spojrzeć na zamek z perspektywy nietoperza.

W dniach 16.03 i 23.03 na lekcjach techniki w klasach czwartych odbył się cykl spotkań „Cykloedukacja” z Panią Magdaleną Pastuszak Miejskim doradcą projektu STARS Rowerem do Szkoły.

🎞📽 „Szczęście Mikołajka”📽🎞 Kl.3b poleca: film, swoje towarzystwo i popcorn 😃

Wielkanocne ozdoby z masy solnej już w przygotowaniu 🐣🥚

„Teatr to miejsce, gdzie tworzy się sztukę, A sztuka zawsze powstaje w magicznej aurze”. W poniedziałek kl.1b z p. Sylwią obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru. Na początku stworzyliśmy prace plastyczne z papieru i bibuły – sceny, na której pojawiły się ulubione postacie. Zabawa w teatr była dla dzieci niesamowitym wydarzeniem, podczas którego każdy musiał wiedzieć o czym opowiada i wymyślać dialogi na bieżąco. Bawiliśmy się doskonale i nie zabrakło elementów humorystycznych.🎟️🎭

W dniach 16.03, 22.03 i 24.03 klasy piąte odbyły warsztaty rowerowe prowadzone przez Panią Magdalenę Pastuszak doradcę miejskiego projektu STARS. „Rower w kulturach świata” oraz „Pogoda a bezpieczne poruszanie się na rowerze”. Tym samym nasza szkoła zaliczyła kolejne zadania w ramach walki o srebrną gwiazdkę STARS.

28 marca kl. 5a zwiedziła Rynek Podziemny – fragment Krakowa z czasów średniowiecza, który został odsłonięty przez archeologów w latach 2005−2010. Uczniowie wysłuchali opowieści o dziejach przestrzeni miejskiej z roku 1257, kiedy to został wytyczony krakowski Rynek Główny, zobaczyli relikty średniowiecznej zabudowy i fundamenty krakowskich Sukiennic oraz m. im. zabytki prezentowane w gablotach np. biżuteria, zabawki, obuwie, monety, plomby i odważniki kupieckie, kościane grzebienie, oraz ozdoby strojów.

🥳 Z okazji urodzin liczby PI kl.3b odwiedziła Pani Teresa Orczyk. Matematyka jest fascynująca❕🤩

Nasze pierwsze krótkie prezentacje o zwierzętach! Znamy wiele ciekawostek 🧠

Zobaczcie jakie cuda wykonali uczniowie kl. 3b 🤩 Oryginalne i niepowtarzalne ❕ Ręczna robota 👍

Kl.2b wybrała się w ostatnim dniu marca na warsztaty do Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Nasze uczennice Kamilka, Natalka i Amelka miały nawet możliwość udzielenia krótkiego wywiadu na temat warsztatów.