Drukowanie Pokemona
6 listopada, 2023
Listopad w naszej szkole…
18 grudnia, 2023
Pokaż wszystko

Emocje, poszukiwacze barw i poznawanie nowych kultur…

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny ” Każdy inny – wszyscy równi „
„Emocje mają moc”
10 października obchodziliśmy światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji p. Sylwia połączyła to wydarzenie z zajęciami rozwijającymi kompetencje emocjonalne w kl.3a. Na początek były tematyczne karty pracy związane ze złością, wykreślanka słowna. Zajęcia zakończyliśmy wspólną grą w „Emocje”. Opowiadaliśmy czego boją się dorośli, a czego dzieci; w jakich momentach czujemy się smutni, a Pani Sylwia nawet odegrała scenkę strachu. Ubaw po pachy 🤣

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Chiński smok”
W ramach projektu p. Klaudia i kl.3a wykonała pracę konstrukcyjną chińskiego smoka. Do zbudowania tego stwora użyliśmy plastikowych i papierowych kubeczków oraz klocków wafli. 🐉

Podczas zajęć z p.Karoliną jesienne gnomy opanowały kl.3b 🍁 Zobaczcie jakie piękne ❕

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Zabawa Sztuką 2023/2024
„Robert Delaunay”
W kolejnym tygodniu zabaw ze sztuką, pani Sylwia zapoznała kl.1a z kolejnymi dziełami. Za cel postawiliśmy sobie twórczość Roberta Delaunay. Klasa pani Magdy pilnie pracowała nad stworzeniem zakładki do książki w koncepcji poznanego malarza.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Niezwykła sztuka origami”
Podczas zajęć w świetlicy kl.1a pod czujnym okiem pani Klaudii dowiedziała się co to jest origami, jakie są jego rodzaje i wspólnie wykonała urocze liski.

Ostatnio w świetlicy odbył się Konkurs Poszukiwacze Barw. Jest to nowa wersja znanych wszystkim Państw Miast. Uczniowie kl.3 i kl.4 podjęli kolorowe wyzwanie❕Gratulujemy zwycięzcom:
I miejsce: Zuzanna T. – 350pkt
II miejsce: Natalia M. – 340pkt
III miejsce: Lena M. – 330pkt

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Zabawa Sztuką 2023/2024
„Kolorowe dźwięki”
W piątek kl.1a z panią Klaudią stworzyła swoje dzieła na podstawie obrazu „Studium Koloru: Kwadraty z koncentrycznymi okręgami” – Kandinsky’ego. Przy pomocy Bum Bum Rurek sprawdziliśmy jak brzmią nasze dzieła.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„Kino wspomnień”
📽️🎬W piątek odbyliśmy podróż w czasie do tak zwanego „Kina wspomnień”. Pani Sylwia wraz z Panią Klaudią i kl.1a i 2b powrócili wspomnieniami do czasów starych bajek. Obejrzeliśmy wspólnie Krecika, Sąsiadów, Bolka i Lolka i zajadaliśmy się popcornem. 🍿

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)
„W krainie wiatraków”
Kl.3a z panią Klaudią poznała kulturę holenderską i wykonała pracę plastyczną – pole tulipanów z wiatrakiem w tle. Prace wyszły pięknie!