Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia ze spektrum autyzmu. Objawy, diagnoza, terapia dzieci i młodzieży”
6 listopada, 2023
Drukowanie Pokemona
6 listopada, 2023
Pokaż wszystko

Dzień Gier Planszowych, prace plastyczne i integracja na kręglach…

Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych kl.1b i 4b.

🍁Jesień dotarła do kl. 1a 🍁 Stworzyliśmy jesienne drzewo za pomocą pasteli oraz plasteliny.

W jaki sposób najłatwiej powtórzyć poznane litery? Podczas zabawy na świeżym powietrzu! Ćwiczyliśmy rozpoznawanie liter, współpracę w zespole układając słowa oraz pisanie usłyszanych słów.

Dnia 12.10 Pan Wojciech Urynowicz nagrodził wszystkich uczestników w konkursie plastycznym pt. „Moja wakacyjna aktywność rowerowa”. Gratulujemy wszystkim rowerzystom!

🪼🐡🐙 Akwaria w wykonaniu kl.1b 🐬🐚🐠

Dnia 11.10 chętne uczennice z projektu OK.Ruch oraz uczniowie z Szkolnego Klubu Sportowego brali udział w zajęciach na torze Pumtrack. Zajęcia prowadziła Mistrzyni Polski Pani Marika Kudra w obecności Pana Wojciecha Urynowicza oraz Pani Magdaleny Pastuszak Doradcy rowerowego STARS.

Uczniowie kl.3b wybraną przez siebie techniką wykonali piękne prace z kwiatami w roli głównej. 💐

Dnia 11.10 i 12.10 we wszystkich klasach na lekcjach techniki odbyły się zajęcia z doradcą Miejskim STARS. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i brali aktywny udział w warsztatach.

Dnia 13.10 reprezentacja Naszej Szkoły wystartowała w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej organizowanym przez XI Liceum Ogólnokształcące. Pomimo ducha walki i udanym akcjom, ostatecznie zajęliśmy V miejsce. Był to cenny sprawdzian dla naszych siatkarzy.

Praca w małych grupach, las i jego mieszkańcy z plasteliny.

Kolejna lektura za nami. Kot Cukierek gościł w kl.3 b przez dwa dni. Obejrzyjcie jak go zapamiętaliśmy.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Zabawa Sztuką 2023/2024
„Jadalny obraz”
Jadalny obraz zainspirowany obrazem i twórczością W. Kandinsky’ego, a także obrazami J. Pollocka.

Halloween to świetna okazja, żeby poćwiczyć umiejętności manualne oraz kreatywność (np. ozdabiając salę lekcyjną), wie o tym kl. 6a. Amerykańska tradycja, mimo że kontrowersyjna, z każdym rokiem zyskuje sobie coraz większą popularność🎃🎃🎃

Prezentacja zielników drzew w kl. 2a i 2b 🌿 Taki zielnik to świetna pomoc naukowa oraz wspaniała pamiątka 🍁

Dzień Wszystkich Świętych to święto pełne zadumy i refleksji nad tajemnicą życia i śmierci. Tego dnia staramy się uczcić naszych bliskich zmarłych. Uczniowie kl.3b przygotowali z tej okazji przepiękne pracę.

We wtorkowe popołudnie kl. 8a wybrała się na kręgle, gdzie mogła doskonalić swoje umiejętności. W niedługim czasie wybierzemy się kolejny raz. 🎳

W kl.1a poznajemy świat zwierząt. Obejrzeliśmy krótki film przyrodniczy o jeżach i ich codziennym życiu. Następnie zrobiliśmy pracę plastyczną tworząc kolorowe jeże. 🦔🦔

„Pracownia Muzeum Witrażu w Krakowie wywarła na nas ogromne wrażenie!”- tak twierdzą uczniowie klas szóstych, którzy pod opieką wychowawców, 31 października zwiedzili prawdopodobnie najlepsze żywe muzeum w Polsce…
Dobro kultury o ogromnych walorach, które niewątpliwie warto zobaczyć, co ciekawe przewodnikami są sami witrażyści, którzy prowadzą również warsztaty dla zorganizowanych grup. Pracownia działa nieprzerwalnie od 1902 r., właśnie tam Wyspiański i Mehoffer szlifowali swoje artystyczne wizje!💎🎨☀️