Edukacja wielokulturowa
24 kwietnia, 2019
SP103 na Cracovia Maraton
29 kwietnia, 2019
Pokaż wszystko

Sport to zdrowie – samorządowy turniej na świeżym powietrzu

W ramach odreagowania po egzaminach gimnazjaliści postanowili wykorzystać ładną pogodę i lepiej zintegrować zróżnicowaną wiekową społeczność szkolną. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w piątek 26 kwietnia wyprowadzili wszystkich na boisko szkolne w celu zorganizowania samorządowego turnieju dla klas szkoły podstawowej. Było to wydarzenie w ramach SUPERakcji „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia” (Samorządowa Liga Mistrzów).

Impreza rozpoczęła się od serii ćwiczeń ogólnorozwojowych, podczas których uczniowie zostali pouczeni o konieczności stosowania rozgrzewek przed podjęciem wysiłku fizycznego.

Następnie klasy szkoły podstawowej (1. i 4.) zostały podzielone na 6 zespołów, które konkurowały ze sobą w ramach wyścigów rzędów zorganizowanych przez naszych gimnazjalistów. Zwieńczeniem turnieju był mecz pomiędzy klasami 3a i 3b (gimnazjum), a także wspólne kopanie piłki po boisku szkolnym.