SP103 na Cracovia Maraton
29 kwietnia, 2019
Złota drużyna z 4a
8 maja, 2019
Pokaż wszystko

Dzień zdrowego żywienia

Nim uczniowie rozeszli się na majówkowy weekend, samorząd szkolny zorganizował w szkole dzień zdrowego żywienia. Było to drugie wydarzenie w ramach SUPERakcji „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia” zorganizowanej w ramach rywalizacji szkoły w Samorządowej Lidze Mistrzów.

Punktem wyjściowym do obchodów tego ważnego dnia było powtórzenie w sobie w ramach zbiorowych lekcji w klasach młodszych i starszych piramidy żywienia. Lecz nie samą teorią człowiek żyje, a do zrozumienia istoty rzeczy czasem potrzebna jest praktyka. Dlatego też w ramach dnia zdrowego żywienia uczniowie w ramach warsztatów kulinarnych przygotowali zdrowe batony. W tym dniu uczniowie obdarowywali się również przygotowanymi wcześniej na ten dzień dobroczynnymi dla organizmu przekąskami. Wszystko dla zdrowia!