Świetlicowa produkcja zakładek
8 listopada, 2018
Radosna „Niepodległa”
13 listopada, 2018
Pokaż wszystko

Czytamy poetów wyklętych

Kółko literackie rozpędza się z każdym tygodniem, o czym najlepiej świadczy rosnące grono uczniów gromadzących się co tydzień na wspólnym doświadczaniu literatury. Po wspólnej lekturze wybranej twórczości Andrzeja Bursy i Rafała Wojaczka przyszła pora na to, by zmierzyć się z twórczością tych, którzy wytyczyli drogę dla kolejnych pokoleń poetów wyklętych. Tak oto członkowie kółka zgromadzili się w czwartkowe popołudnie przy herbacie i ciasteczkach, żeby dotrzeć do sedna twórczości dwóch francuskich symbolistów, Charlesa Baudelaire’a i Arthura Rimbaud. Choć interpretowanie zwichrowanych myśli tych szalonych artystów sprawiło nam wiele trudności, bawiliśmy się przy tym wyśmienicie.