Samorząd sam w lesie, czyli bieg na orientację
17 października, 2018
Warsztaty z Polską Akcją Humanitarną
19 października, 2018
Pokaż wszystko

Pierwsze spotkanie kółka literackiego

Dziś w naszej szkole odbyło się inauguracyjne, półspontaniczne spotkanie kółka literackiego, które zostało poświęcony sylwetce oraz twórczości Andrzeja Bursy. P. Kamil Gołdowski odczytał uczniom wybrane fragmenty poezji i prozy autora, zachęcając ich przy okazji do szerszego zainteresowania się tematem. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat życiorysu autora i znaczenia terminu „poeta wyklęty”. Następnie prowadzący odczytywał poszczególne wiersze Andrzeja Bursy, prowokując zebranych do zbiorowej interpretacji tekstu i pozwalając im na swobodne wypowiadanie się na temat utworu. Końcowa część spotkania została poświęcona odczytaniu fragmentów „Zabicia ciotki”, debiutanckiej powieści krakowskiego poety i prozaika.