Tak! Dla Kultury!
4 czerwca, 2018
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
21 czerwca, 2018
Pokaż wszystko

Zielona Gęś na Paradzie Patronów!

W piątek 8 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyszli na ulicę. Wszystko za sprawą VII Parady Szkolnych Patronów współorganizowanej przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, Ośrodek Edukacji Obywatelskiej i Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”. W ramach inicjatywy delegacja Szkoły Podstawowej nr 103 postanowiła reaktywować Teatrzyk Zielona Gęś, który swym kolorytem ubarwił szeregi maszerującej młodzieży. W barwnym pochodzie znaleźli się zarówno sam Konstanty Ildefons Gałczyński, jak i wykreowani przez niego bohaterowie: Profesor Bączyński, Hermenegilda Kociubińska, Alojzy Gżegżółka, Piekielny Piotruś, Pies Fafik i Osiłek Porfirion. Kolorowy korowód uzupełnili dodatkowo bohaterowie epizodyczni, tacy jak Generał Mścisław oraz Pozytywny Góral, a nawet sceptycznie nastawiony do całego przedsięwzięcia reprezentant Chóru Polaków. Nieodłącznymi atrybutami paradujących były Zielona Gęś i Zaczarowana Dorożka.