Olimpiada Sportów Nietypowych
27 marca, 2018
Wolontariat podczas 17. PZU Cracovia Maratonu
22 kwietnia, 2018
Pokaż wszystko

Egzaminów nadszedł czas

Po trzech latach pracy i nauki nadszedł czas próby. Od 18 do 20 kwietnia br. w całej Polsce będą odbywać się egzaminy gimnazjalne. Od środy do piątku uczniowie trzecich klas gimnazjalnych sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności w trzech częściach egzaminacyjnych (humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i w języku obcym). Życzymy naszym uczniom jak najlepszych wyników i tego, by przedegzaminacyjny stres był dla Was możliwie najmniej dokuczliwy. Powodzenia!

EGZAMINY GIMNAZJALNE

Część humanistyczna – 18 kwietnia 2018 r. (środa):
godz. 9:00 – (60 minut)
egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie

godz. 11:00 – (90 minut)
z zakresu języka polskiego

Część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2018 r. (czwartek):
godz. 9:00 – (60 minut)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych

godz. 11:00 – (90 minut)
z zakresu matematyki

Język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2018 r. (piątek):
godz. 9:00 – (60 minut)
na poziomie podstawowym

godz. 11:00 – (60 minut)
na poziomie rozszerzonym

Każdy zdający powinien mieć długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Uczniowie ubrani w stój galowy, przychodzą w dniu egzaminu do szkoły o godzinie 8:30. Muszą posiadać aktualną legitymację ucznia. W czasie przerwy między zakresami egzaminu nie mogą opuszczać terenu szkoły. Uczniowie powinni przynieść ze sobą drugie śniadanie i paczkę chusteczek higienicznych.

Uczniowie klas drugich nie mają w tych dniach zajęć.