Warsztaty Freinetowskie
27 lutego, 2018
„Kamienie na szaniec”
7 marca, 2018
Pokaż wszystko

Dzień Otwarty po raz drugi!

Powrót do szkoły po feriach uznaliśmy za idealną porę do tego, by ponownie otworzyć drzwi naszej szkoły. Ostatniego dnia lutego zorganizowaliśmy drugi Dzień Otwarty,  podczas którego zainteresowane dzieci wraz z rodzicami mogły dowiedzieć się czegoś o naszej szkole. Dla naszych gości przygotowaliśmy lekcje pokazowe oraz spotkanie z dr hab. prof. nadzw. Małgorzatą Kaliszewską.

Pierwszymi punktami naszego Dnia Otwartego były krótkie lekcje pokazowe z chemii i informatyki przygotowane przez p. Joannę Opozdę i p. Kornelię Szklarską.
Po nich odbyło się spotkanie z harcerzami ze Szczepu Kolorowy, którzy opowiedzieli o swojej działalności. Między poszczególnymi punktami goście mogli obejrzeć nasze sale i klasopracownie.
Na koniec rodzice najmłodszych uczniów zostali zaproszeni na spotkanie z p. dr. hab. prof. nadzw. Małgorzatą Kaliszewską z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która przybliżyła zebranym idee pedagogiki freinetowskiej, odpowiadając przy okazji na pytania rodziców związane z planowanym działaniem klasy freinetowskiej w naszej szkole.
W tym czasie dzieci pod okiem nauczycieli mogły rozwijać umiejętności plastyczne w doposażonej z myślą o najmłodszych, sali nr 14.

Mamy nadzieję, że z naszymi dzisiejszymi Gośćmi spotkamy się ponownie przy okazji uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019,
przypominając przy okazji, że w dniu 1 marca ruszyła rekrutacja do klas pierwszych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego.