Konkurs Fotograficzny
9 lutego, 2018
Dzień Otwarty po raz drugi!
1 marca, 2018
Pokaż wszystko

Warsztaty Freinetowskie

W listopadzie 2017 roku część naszych nauczycieli, którzy będą pracować w klasach freinetowskich, przeszła dwudniowe warsztaty z zakresu pedagogiki Freineta. Warsztaty te miały na celu podwyższenie kompetencji nauczycieli i bezpośrednie zapoznanie się z metodami, formami pracy, stosowanymi środkami dydaktycznymi. Wszystko to jest czynione z myślą o naszych przyszłych uczniach. Chcemy, by wdrażana innowacja jak najlepiej przyczyniła się do wielostronnego rozwoju dzieci i stała się zaczynem jak najpełniejszego wykorzystywania potencjałów młodych ludzi.

Warsztaty z pełnym profesjonalizmem i zapałem (łącząc teorię z praktyką) prowadziła dr. hab prof. nadzw. Małgorzata Kaliszewska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Podczas warsztatów liczyły się opinie nie tylko dyrektora szkoły, mgr Jacka Sendry, ale też – demokratycznie – wszystkich uczestników, zainteresowanych pedagogiką Celestyna i Elizy Freinetów.

 

Gorąco dyskutowano, czy zadbane otoczenie szkoły może stać się, przy dodatkowych zmianach, „rezerwatem” dla najmłodszych uczniów?

 

Gazetka klasowa z roku 1995/1996 przypomina o dawniejszych próbach stosowania technik Freineta w klasie czwartej.