Niecodzienna lekcja geografii
6 grudnia, 2017
Komunikowanie z osobami z niepełnosprawnościami (warsztaty)
18 grudnia, 2017
Pokaż wszystko

Dzień Patrona

Dnia 13 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 103 odbyły się uroczystości związane z obchodem Dnia Patrona, którym jest Konstanty Ildefons Gałczyński. Uczniowie klas gimnazjalnych stanęli w szranki w rozmaitych konkursach, które były świetną okazją do zapoznania się z twórczością Karakuliambra.

Jury po burzliwych naradach spod znaku zielonego długopisu ogłosiło następujące wyniki:

Konkurs recytatorski:
I miejsce: Arkadiusz Dudek (2b)
II miejsce: Katarzyna Kochanik (2a)
III miejsce: Kinga Cepil (2a)

Konkurs na przedstawienie teatrzyku „Zielona Gęś”:
I miejsce: 3b („Potworny Wujaszek” i „Pozytywny góral”)
II miejsce: 3a („Pozytywny góral”, „Miłość”, „Biurokrata na wakacjach”, „Żarłoczna Ewa”)
III miejsce: 3c („Biurokrata na wakacjach”)

Wyróżnienia dla najlepszych aktorów:
Leon Barczyk jako Potworny Wujaszek
Piotr Sikora jako Topielec

Konkurs na przebranie:
I miejsce: Karolina Hanusiak (2a) jako Hermenegilda Kociubińska
II miejsce: Weronika Woźniczka (2b) jako Zielona Gęś
III miejsce: Jakub Polus (3b) jako prof. Bączyński

Konkurs na afisz teatralny:
I miejsce: Dagmara Zydek i Mateusz Łypik (3b)

Poza konkursowymi występami klasy drugie zaprezentowały interesujące inscenizacje dwóch utworów poetyckich K. I. Gałczyńskiego – „Ballada o siedmiu kwiatkach głupich” (2a) i „Strasna zaba: wiers dla sepleniących” (2b). Ogłoszenie wyników poprzedziła dodatkowo przygotowana przez klasy mundurowe scenka kabaretowa o życiorysie naszego patrona. Mamy nadzieję, że ta twórcza zabawa była dla naszych uczniów świetną okazją do lepszego zapoznania się z życiem i twórczością twórcy teatrzyku „Zielona Gęś”.

Pokazałeś w wesołej herezji
Przez swe fraszki fiołkowe i gęsie,
Ile jest nonsensu w poezji
Ile poezji w nonsensie.