Noc Matematyki 2017
17 marca, 2017
Festyn Rodzinny
30 maja, 2017
Pokaż wszystko

Dzień Otwarty Szkoły

Dnia 7.04.2017r. o godzinie 18.00 w osiedlu Kolorowym 29 odbył się Dzień Otwarty, mający na celu zapoznanie  kandydatów   i ich rodziców z  bogatą  ofertą Szkoły Podstawowej nr 103. Przyszli nie tylko kandydaci do klas pierwszych, ale również starsi uczniowie szkół podstawowych, którzy rozważają przeniesienie się do nowo otwartej SP 103. Spotkanie otworzył Pan Dyrektor Jacek Sendra, który przywitał gości i pokrótce przedstawił ofertę szkoły, zwracając szczególną uwagę na fakt, iż szkoła 103 już tu istniała.

 

Powstała bowiem w 1965r. i funkcjonowała nieprzerwanie, aż do roku 1999, czyli do czasu reformy, która wprowadziła podział na szkoły podstawowe i gimnazja. Wtedy staliśmy się Gimnazjum 48. Dlatego właściwszym jest stwierdzenie, że szkoła się reaktywuje, a nie powstaje. Po krótkim wystąpieniu Pana Dyrektora, do sali weszli uczniowie z klasy 1b, czyli klasy mundurowej, którzy zademonstrowali pięknie przeprowadzoną musztrę. Następnym punktem programu był występ teatrzyku szkolnego, pod opieką p. Lidii Zając, ze spektaklem uwspółcześnionej wersji Kopciuszka. Uczniowie za brawurowo odegrane role otrzymali gromkie brawa. Wtedy na scenie zaprezentował się Szczep Harcerski Kolorowy, istniejący na terenie naszej szkoły  od wielu lat. Zuchy pod egidą pana Radka Omiecińskiego porwały do wspólnej zabawy przybyłe dzieci. Kolejnym punktem spotkania z rodzicami  było wystąpienie pani Joanna Konrad, która od września pełnić będzie funkcję wychowawczyni klasy pierwszej. Na koniec rodzice wysłuchali prelekcji w wykonaniu psychologa – p. Renaty Fydy- Nowak n/t dojrzałości szkolnej. Po prelekcji rodzice dołączyli do dzieci      i wspólnie uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych (sala 22-p. Ciastoń), brali udział w doświadczeniach fizycznych(sala24-p.T. Orczyk), uczyli się języka angielskiego (sala18-p. Pisarek i p. Safian), a także udali się w wirtualną podróż geograficzną (sala 19-p. Pacholarz). Spotkanie zakończyło się w sali nr 5, w  której od września  będzie się uczyła klasa pierwsza. Zarówno dzieci jak i rodzice żegnali się z nami z uśmiechami na twarzach.