Kopalnia soli, Wicemistrzostwo Śląska i inscenizacja ballady „Pani Twardowska” – kl.4b

e-Poradnik dla klas 8
25 maja, 2023
Dzień Żółwia
26 maja, 2023
Pokaż wszystko

Kopalnia soli, Wicemistrzostwo Śląska i inscenizacja ballady „Pani Twardowska” – kl.4b

Dnia 18.05 (czwartek) o godzinie 17:10 reprezentacja naszej szkoły przygotowywała się do rozgrywek piłkarskich na Festynie Szkolnym. Ze względu na pogodę graliśmy na sali gimnastycznej z okrojoną reprezentacją dziewcząt U14 Szkoły Podstawowej nr 37. Uczniowie naszej szkoły podzieleni na reprezentację A i B zwyciężyli każdy mecz. Natomiast lepsza okazała się reprezentacja A wygrywają 2:0 z B.

Dnia 21.05 reprezentacja naszej szkoły zdobyła Wicemistrzostwo Śląska w kategorii mini żaka U11 na RTDiM w Częstochowie. Wygraliśmy w grupie wszystkie mecze: 5:0 z Juvenią Kraków, 9:2 BC Nowy Sącz i 6:1 RC Częstochowa (II). W Finale ulegliśmy z pierwszą drużyną gospodarzy RC Częstochowa 3:1. Jest to kolejny sukces naszych młodych rugbistów trenujących z Panem Wojciechem Urynowiczem w ramach Szkolnego Klubu Sportowego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Już 27.05 będzie okazja zobaczyć rugby na Festynie Szkolnym.

Dnia 22.05 uczniowie kl. 7a w ramach lekcji wychowania fizycznego marszochodem udali się na plac sportowo-rekreacyjny na osiedlu Avia. Aktywny czas spędzony na zewnątrz pokazuje, że wychowanie fizyczne to nie tylko gry zespołowe i testy sprawnościowe. Uczniowie mieli okazję nie tylko podnieść swoją sprawność ogólną, ale również na integrację klasową.

🌻Jeżeli nie byliście jeszcze w Kopalni Soli w Bochni, to koniecznie musicie się wybrać 👍 Poleca kl.3b 🌻

Inscenizacja ballady pt. „Pani Twardowska” kl.4b