Kolejny udany występ uczniów klasy 4A w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży
29 października, 2018
Świetlicowa produkcja zakładek
8 listopada, 2018
Pokaż wszystko

Jesienna Zabawa Integracyjna

W miniony wtorek samorząd szkolny zorganizował jesienną zabawę integracyjną w ramach SUPER-AKCJI „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego” (rozgrywki Samorządowej Ligi Mistrzów). Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej, która w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowana wiekowo (1. i 4. klasy SP i 3 klasy GIM). Podczas SUPER-AKCJI zorganizowano rozmaite konkursy, m. in. na najlepszą mumię z papieru toaletowego, najdonośniejszy krzyk i śmiech oraz najlepszy strój. Zwieńczeniem integracji klas starszych i młodszych były podchody z zagadkami, podczas których uczniowie zostali podzieleni na 5 grup mieszanych (szkoła podstawowa i gimnazjum). Zadaniem każdej z grupy było dotarcie do słodkiego skarbu, do którego droga wiodła przez pięć zagadek różnego typu (wierszyk zagadka, zaszyfrowana telefonicznie i alfabetycznie wiadomość, niewidzialny tekst napisany sokiem z cytryny, znalezienie obiektu ze zdjęcia i działanie matematyczne). Koniec końców jednej z grup udało się jako pierwszej dotrzeć do tajemniczego pomieszczenia 17,5 znajdującego się pomiędzy salami 17 a 18.

W ramach jesiennej integracji zorganizowano również dwie dyskoteki. Wpierw w ramach świetlicy szkolnej swoją zabawę miały klasy szkoły podstawowej, zaś po części konkursowej swój czas na parkiecie mieli gimnazjaliści.

Zagadki ze szkolnych podchodów