Życzenia z okazji Dnia Kobiet
8 marca, 2018
Międzyklasowy turniej wiedzy o polszczyźnie
13 marca, 2018
Pokaż wszystko

Noc Matematyki

Noc z 9 na 10 marca dla uczniów naszej szkoły była porą szczególną z powodu zorganizowanej w tym czasie Nocy Matematyki. Liczbie zgromadzeni gimnazjaliści w towarzystwie absolwentów i nauczycieli przeznaczyli całą noc na to, by zgłębiać meandry matematyki. Okazało się, że królowa wszystkich nauk wcale nie jest taka surowa i że przy odrobinie chęci i fantazji można ją szczerze polubić.

Noc Matematyki rozpoczęła się od dwóch wykładów. Wpierw p. Małgorzata Preinl w wykładzie Euklides i inni przybliżyła życiorysy znanych starożytnych matematyków. Następnie p. dr Adam Ciszkiewicz przybliżył gimnazjalistom temat algorytmów genetycznych i ich zastosowaniu. Dalsza część nocy została przeznaczona m. in. na drużynową rywalizację w rozwiązywaniu rozmaitych zagadek matematycznych i logicznych. W ramach Nocy Matematyki został zorganizowany również turniej wiedzy ogólnej Jeden z dziesięciu, który wygrała Anna Graczyk (3a). Skład finału uzupełnili Adrian Gościej (2b) oraz Hubert Sarlej (3c). Pozostałą część tej fascynującej nocy uzupełniło oglądanie animacji, zajęcia ruchowe (na rozbudzenie) oraz wspólny posiłek.