Komunikowanie z osobami z niepełnosprawnościami (warsztaty)
18 grudnia, 2017
Konkurs wiedzy o Czyżynach
27 grudnia, 2017
Pokaż wszystko

Szlachetna Paczka dla Pani Ireny

dav

Nasza szkoła włączyła się w XVII edycję Szlachetnej Paczki pomagając Pani Irenie.

Taką informację otrzymaliśmy z biura „Szlachetnej Paczki”:
Pani Irena mieszka samotnie (nie licząc kotka). W jej niespełna 20 metrowym mieszkaniu nie ma łazienki.
Pani Irena jest chora na osteoporozę, astmę, nadciśnienie i chorobę Parkinsona. Ma też trudności z codziennym poruszaniem się. Jednak pomimo wszystko, jest osobą uśmiechniętą i optymistycznie patrzącą w przyszłość.

W dniu, w którym Pan Pedagog przekazał nam informację, o możliwości pomocy Pani Irenie, Samorząd Szkolny zebrał się na spotkaniu i demokratycznie rozdzielił, która klasa co i w jakiej ilości kupuje. Skupiliśmy się na artykułach spożywczych niezbędnych do realizacji pasji pani Ireny czyli pieczenia ciast. Ponadto w zebraliśmy środki czystości oraz przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy. Wszyscy uczniowie włączyli się w zbiórkę i przynosili artykuły spożywcze o długim terminie przydatności (w tym makaron, ryż, kaszę, cukier, mąkę, olej), środki czystości (w tym proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyn do mebli, okien i podłogi, gąbki, mydła). Ze zbiórki pieniędzy w Pochodzie Świętego Mikołaja i z kwesty tygodniowej zebrano łącznie 750 zł (wkład nauczycieli, rodziców i uczniów). Pieniądze te przeznaczono na zakup brakujących środków czystości, artykułów spożywczych, butów oraz blendera wielofunkcyjnego, który był marzeniem Pani Ireny uwielbiającej piec ciasta.

Całość pięknie zapakowanych prezentów zawieziono do Pani Ireny w niedzielę 10 grudnia. Pani Irena była bardzo wzruszona, a z zachwytu i podziwu nie umiała znaleźć słów wdzięczności. Na twarzy malował się szczery uśmiech szczęścia i to było dla nas największym podziękowaniem. Z pewnością zapamiętamy go na długo. Postanowiliśmy objąć Panią Irenę stałą pomocą i towarzyszyć jej przez cały czas w postaci pomocy materialnej, ale i zwykłych przyjacielskich i międzypokoleniowych odwiedzin.