Wyjazdowe warsztaty plastyczne
6 marca, 2017
Noc Matematyki 2017
17 marca, 2017
Pokaż wszystko

Pierwszy dzień w szkole dzieci z przedszkoli

W dniu 16 marca 2017 roku, w Gimnazjum nr 48 rozpoczęły się Dni Matematyki oraz liczby  Pi. W ramach tych dni rozpoczęto również promowanie Szkoły Podstawowej nr 103, jej reaktywację i powrót na osiedle Kolorowe.

Dzisiaj do szkoły, na osiedle Kolorowe,  przybyła setka wspaniałych, zaciekawionych przedszkolaków i rozpoczęli matematyczne zmagania. Gośćmi były dzieci z Przedszkoli nr 105, 108, 110.

 

Nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji. Zaczęło się tanecznie, ponieważ pani Joanna Konrad i Wojtek Ciastoń przyjęli gości fantastycznym pokazem , wykonanym przez gimnazjalistów, układu tanecznego travesura zumba. Dzieci wykazały ogromny talent muzyczny, podskakując i trochę nucąc w trakcie pokazu. Wszyscy chcieli spróbować swoich sił w tym energicznym i pięknym tańcu. Rozpoczęło się liczenie i stawianie kroczków w coraz szybszym tempie pod opieką starszych kolegów. Zaangażowanie przedszkolaków było ogromne, byli zachwyceni, a na dodatek w trakcie wcześniejszego pokazu zamieniali się w piratów, księżniczki i pajączki, a to za sprawną ręką pani Agnieszki Roch, plastyczki, która bardzo sprytnie (pędzlem i kolorem) pomalowała im twarze.  Ale to nie był koniec atrakcji.

Pani Teresa Orczyk zaprosiła przedszkolaki do pracowni fizycznej. Oczka dzieci robiły się coraz większe ze zdumienia, gdy zaczęły oglądać ciekawe doświadczenie. Największe wrażenie zrobiło na nich wywołanie „pioruna”, widziały również elektromagnes, światłowody, którymi można teraz przesyłać telewizyjne programy oraz zapoznały się z działaniem indukcji elektromagnetycznej. Otrzymały od nauczyciela pierwsze, poważne zadanie domowe:  założenie hodowli kryształków soli, ponieważ one bardzo się im podobały. Wśród przedszkolaków znalazł się chłopiec, który ma zadatki na młodego fizyka, umiał wytłumaczyć bardzo skomplikowane zjawiska fizyczne.

Gdy lekcja fizyki się skończyła wszyscy udali się na drugi koniec szkoły, do pracowni komputerowej. Kiedyś,  komputery wzbudzały ogromny respekt, a dzisiaj sześcio- i siedmiolatki zasiadły przed nimi jak do stołu z „pysznym deserem”.  Rozpoczęła się lekcja matematyki, tematem był „TANGRAM”- chińska łamigłówka, układanka. Dzieci liczyły trójkąty, kwadraty i równoległobok. Wszyscy bardzo chętnie podnosili rączki do góry i podchodzili do tablicy. Zwieńczeniem lekcji był konkurs: ułóż liczby za pomocą figur z tangramu. Lekcję matematyki w sali komputerowej poprowadziła pani Agata Przytuła.

Nie było ani przegranych, ani zwycięzców… Przedszkolaki opuszczali naszą szkołę zadowoleni i obdarzeni drobnymi prezencikami w postaci długopisu i zakładki z adresem nowej szkoły.